AnasayfaKombi Montajı

İSTANBULKombi Montajı

Bir daire aldınız ve kombi montajı yaptıracaksınız ya da kombiniz var ama arızalı kombi değişimi yaptırmak istiyorsunuz. Her iki halde de İgdaş yetkili bir mühendislik firması ile çalışmanız gerekmektedir.

Kombi montajı veya kombi değişimi yaptırın, her iki halde de evinizde doğalgaz kullanıyor olup olmamanıza göre farklı işlemler uygulanır. Örneğin daha önce hiç doğalgaz kullanılmamış, projesi onaylatılmamış yeni bir daire aldınız, doğalgaz tesisatınız çekilmiş ama kombi takılı değil. Hangi kombiyi alacağınıza karar verdiğinizi varsayalım, doğalgaz bağlantı hortumlarının takılı olup olmadığı, sayaç yerinizin hazır olup olmadığı, daireye ait bir abonelik ve doğalgaz projesinin olup olmadığı, tesisatınızın sızdırmazlık testinde herhangi bir problem olup olmadığı, kısaca doğalgaz tesisatı eksiklerinin tespit edilmesi gerekir.

Tüm bunların İgdaş yetkili bir mühendislik firması tarafından takip edilmesi gerekir. Bazı durumlarda kullanıcılar, kombi montajı veya değişimini de sıradan bir iş gibi değerlendirebiliyor. Fakat uzayan devreye alma süreleri, ilkinde açılmayan hatta hiç açılamayan doğalgaz tesisatları, yetkili servisin kombinin garantisini başlatamadığı gibi durumlar ile karşılaşabiliyorlar.  Dairenizde daha önce hiç doğalgaz kullanılmadı ise süreç biraz daha karışık ilerliyor. Tesisatınızdaki eksikler tespit edildikten sonra doğalgaz projesi çizimi yapılıyor, projenin onaylanmasını müteakip sayaç teslim alınıyor, eksiklerin giderilmesi ile testler yapıldıktan sonra İgdaş mühendisi nezdinde gaz arzı sağlanıyor. Tabi biz burada süreci biraz daha kısaltarak anlatıyoruz.

Yapılması gereken işlemlerin sıralı tam listesi için lütfen yazılarımızı okuyun

Kombi Montajı Yaptırırken

İşi ehline bırakmak, en az alacağınız kombinin kalitesi kadar önemlidir.
Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik Belgeli Usta Tesisatçılarımız ile Çalışıyoruz

Son düzenleme ile her ne kadar bir zorunluluk olsa da, mesleki yeterlilik belgesi bizim için zorunluluktan ziyade bir prensiptir. İstihdam ettiğimiz tüm teknik personelin, faaliyet gösterdiği alanda akredite kurumlardan mesleki yeterlilik belgeli olmasına rağmen şirket içi eğitimlerimizi aksatmadan yapıyoruz. Sekretarya, ulaşım gibi geri hizmette bulunan mesai arkadaşlarımızın dahi yaptığımız işte asgari bilgi sahibi olması için bu eğitimlere iştiraki bizim en büyük farkımızdır. İletişimde olduğunuz arkadaşımız geri hizmet sorumlusu olsa dahi telefonda size ön bilgi verebilecek düzeyde konusuna hakimdir.