AnasayfaHizmetlerimizKalorifer Tesisatı

İSTANBULKalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatı; kombi, kazan gibi bir ısıtıcı cihaz içerisinde doğalgaz, LNG, LPG, fuel-oil, kömür, pelet vb. gibi bir yakıtın yanması ile ısıtılan akışkanın borular vasıtası ile ısıtılmak istenen alandaki ısı değiştirgecine (pekek, fan-coil, yerden ısıtma) gönderilmesi ve taşıdığı ısı enerjisini ortama bırakması şeklinde çalışan bir sistemdir.

Kalorifer tesisatı denilince akla ilk gelen doğalgazlı sistemler yani konutlara yapılan  kombili ısıtma sistemleridir. Doğalgazın yaygınlaşması ile birlikte konutlarda ısıtıcı ihtiyacını karşılamak için büyük oranda kombiler kullanılsa da kalorifer tesisatı demek sadece kombi ile konut ısıtılması demek değildir. Kalorifer tesisatı denilince, ısıtıcı cihaz olarak tüm ısıtıcı cihazlar ile (buna ısı pompası, duvar tipi kazan, yoğuşmalı kombi, elektrikli kombi ve sair ısıtıcılar dahil) bu ısıtıcı cihazlar içinde ısıtılan akışkana (ki çoğu durumda bu sudur) kimyasal bir reaksiyon sonucu yanan elementteki kimyasal enerjinin ısı enerjisi olarak aktarılması, ısı enerjisini taşıyan bu akışkanın da borular ve sirkülasyon pompaları vasıtası ile ısıtılmak istenen her türlü mahale taşınması ve enerjisini bu alana bırakması şeklinde ısınma olarak değerlendirilmelidir.

Özetle kalorifer tesisatı, enerjinin dönüşümü ve taşınımı prensiplerine göre tasarlanmış sistemler ile bir bölgenin, alanın ısıtılması şeklinde ifade edilebilir.

Kalorifer Tesisatı Yapılırken

İşi ehline bırakmak, en az alacağınız cihazların kalitesi kadar önemlidir.
Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik Belgeli Usta Tesisatçılarımız ile Çalışıyoruz

Son düzenleme ile her ne kadar bir zorunluluk olsa da, mesleki yeterlilik belgesi bizim için zorunluluktan ziyade bir prensiptir. İstihdam ettiğimiz tüm teknik personelin, faaliyet gösterdiği alanda akredite kurumlardan mesleki yeterlilik belgeli olmasına rağmen şirket içi eğitimlerimizi aksatmadan yapıyoruz. Sekretarya, ulaşım gibi geri hizmette bulunan mesai arkadaşlarımızın dahi yaptığımız işte asgari bilgi sahibi olması için bu eğitimlere iştiraki bizim en büyük farkımızdır. İletişimde olduğunuz arkadaşımız geri hizmet sorumlusu olsa dahi telefonda size ön bilgi verebilecek düzeyde konusuna hakimdir.