KombiKombi Seçimi

17 Temmuz 2014 Engin AVCI0

Doğalgaz kullanma zorunluluğunun  bir çok yerde yaygınlaşması  ile birlikte , doğalgazın kullanıcı  sayısında da ciddi oranda  artış meydana geldi. Ev ve işyerlerimizde doğalgaz ile ısınma, sıcak su ve mutfak için  mutlaka bir kombiye ihtiyacımız var. Ancak bu konuda yeterli seviyede bilgiye sahip olmadığımız ve genelde satın alma işlemini aceleye getirdiğimiz için kombi seçiminde yanlış tercihlerde bulunma söz konusu olabiliyor.

Öncelikle kombi satın almadan önce kombiyi hangi ortamda kullanacağımızı belirlemeliyiz.  Daha sonra kombi ile ısıtılacak olan alanın (ev,ofis, işyeri) metrekaresi belirlenmeli. Bunun yanı sıra yine kombinin kullanılacağı binanın kaçıncı kat olduğu ve hangi cephede yer aldığı, ısı yalıtımının olup olmadığı, kombinin takılacağı alandaki radyatörlerle uyumlu olup olmadığı da kombi seçimini etkileyen hususlar arasında yer almakta.

Satın alacağınız kombinin garanti koşulları göz ardı edilmemeli. Yetkili servis ağı geniş olmalı ve  herhangi bir arıza durumunda yedek parça bulunabilirliği kolay olmalı. Ayrıca kombinin üreticisi tarafından TSE, ISO ve CE gibi sertifikalarının olup olmadığını sorgulayın.

Tüketicilerin bir çoğu  her üründe olduğu gibi kombi satın alırken de  öncelikli olarak satış fiyatına odaklanırlar. Yani fiyat olarak en ucuzunu satın alma eğilimleri fazladır. Ucuz olandan ziyade uzun vadede size doğalgazdan tasarruf ettirecek özelliklere sahip  kombi seçmeniz daha yerinde ve rasyonel bir karar olacaktır.

Eğer kombinin monte edileceği alanda çok sık vakit geçiriliyorsa ve gürültü ile ses hassasiyetiniz varsa kombinin olabildiğince sessiz çalışanını almalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretli.