Doğalgaz TesisatlarıDoğalgaz Borusu Gizleme

21 Eylül 2020 Engin AVCI0
https://www.entesmuhendislik.com/wp-content/uploads/2020/09/dogalgaz-borusu-gizleme-1-1280x400.jpg

Binaların daha estetik bir şekilde doğal gaz kullanımı sağlamaları için, doğalgaz borusu gizleme konusunda işlem yapılması gerekir. Doğal gaz kullanımı sağlayan bina türü yapılar, bu kullanım esnasında tesisat gereksinimine ihtiyaç duyar. Tesisatlar temel olarak; kazan daireleri, doğal gaz boruları kullanılarak oluşturulur. Boruların gizlenmesi ise binanın daha güzel görünmesine ve boruların daha dayanıklı kalmalarına neden olacak önemli bir ayrıntıdır. Bu alanda, farklı hizmetler vererek boruların gizlenmesini sağlıyoruz.

Doğalgaz Borusu Gizleme İşlemi İçin Neler Gerekir?

Doğal gaz borularının gizlenmesini sağlamak için yapılacak olan işlemlerde, farklı malzemelere gereksinim duyulur. Bu malzemeleri, genel olarak hizmet verim aşamasında biz temin ediyoruz. Ancak, hizmetimizden faydalanmak isteyen bireylerin taleplerine bağlı olarak; temin edilmiş olan malzemeleri kullanarak da doğal gaz borularının gizlenmesini sağlayabiliyoruz.

Bununla birlikte, doğal gaz boruları üzerinde yapılacak gizleme işlemleri için gereken malzemeler:

  1. Boruların zarar görmesini, aşınmasını ve daha erken çürümesini önlemek için kullanılan özel pamuklu malzemeler bulunur. Bu malzeme, borular için yapılacak olan gizleme işlemlerinde oldukça önemlidir.
  2. Gizleme aşaması tamamlanırken, doğal gaz borularının bina yapısı içerisine alınması sağlanır. Bu sebeple de çimento gerekir.
  3. Çimento ile bina yapısına katılan doğal gaz boruları, daha estetik bir görüntü için boyanabilir. Bu sebeple, yapının diğer boya renklerine ve yapısına göre boya gerekir.
  4. Doğal gaz boruları için yapılacak olan gizleme işlemi esnasında, tesisat üzerinde çeşitli hasarlar ortaya çıkabilir. Bu durumun ortaya çıkaracağı sorunları önlemek amacıyla; doğal gaz kaçağını anlamaya yardımcı olan cihaz ve bu cihazı doğru bir şekilde kullanmayı bilen bir uzman gerekir.

Gerekenlerin tam olarak alınması ve yerine getirilmesi, doğal gaz boruları için yapılacak olan gizleme işlemi adına oldukça önemlidir.

Doğalgaz Borusu Gizleme Nasıl Yapılır?

Bizi tercih eden müşterilerimiz tarafında, doğal gaz için kullanılan boruların gizleme işlemini nasıl yaptığımız konusu sıklıkla araştırılır. Alanında uzman olarak eğitim alan ve yeterli donanıma sahip olan ustalarımız, gizlenme durumuna ihtiyaç duyan doğal gaz borusu uzunluğunu tespit eder. Bu işlem sağlanırken, doğal gaz borusu üzerinde bir hasar olup olmadığı da kontrol edilir. Hasar tespiti halinde boruların değiştirilmesi, hasar söz konusu olmadığı zaman da boruların sarılması aşamasına geçilir.

Bu işlem sırasında; doğal gaz borularının üzeri, özel olarak hazırlanan ve borulara zarar vermeyecek özellikte olan borular yardımıyla sarılır. Daha sonra en uygun kalıplar hazırlanır ve boruların, bina yapısı içerisine dahil edilmesi aşamasına geçilir. Mühendislik alanında hizmet alan çalışanlarımız sayesinde boru kapatılır ve işlem tamamlanır. Doğal gaz borusu için yapılan gizleme işlemleri için, müşterilerimiz tarafından sıklıkla uygulanan diğer yöntemin de nasıl yapıldığı bilinmelidir.

İkinci yöntemde, boruların gizlenmek istenmesinin temel nedeni; yalnızca zarar görme ihtimalini önlemek, boru üzerinde oluşan hatalarda ve uzun yıllar kullanıma bağlı olarak değiştirme ihtimalleri, daha masrafsız boru koruma isteği yer alır. Bu yöntemde ilk olarak, doğal gaz borularının sağlam olma durumları kontrol edilir. Daha sonra, boruların hacmi ve yarı çapları hesap edilerek hazırlanan özel metal donanımlı koruyucular boru üzerine takılır. Bu işlem, tesisat üzerinde bulunan tüm borular için tekrar eder ve işlem tamamlanır.

Doğalgaz Borusu Gizleme Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Önemlidir?

Doğal gaz boruları için yapılacak olan gizleme işlemleri esnasında, farklı unsurlara dikkat etmek oldukça önemlidir. İlk olarak, boruların sağlam olduğuna emin olmak gerekir. Tesisat üzerindeki doğal gaz akışı, doğal gaz boruları tarafından sağlanır. Bu sebeple de boruda oluşacak olan hatalar, boruların da gizlenmesine bağlı olarak göz önünde olmayan bir hale gelir. Sonuç olarak da; doğal gaz kaçakları, gaz birikmesi ve patlamasına bağlı olarak ortaya çıkan hasarlar, maddi anlamda yaşanacak olan zararlar söz konusu olur. Sorunları ortadan kaldırmanın da temel yolu, boru gizleme işlemi yapılmadan önce kontrolün sağlanmasıdır.

Dikkat edilmesi gereken önemli durumlardan bir tanesi de, doğal gaz boruları üzerinde yapılan gizleme uygulamalarının uzmanlar tarafından yapılması gerektiğidir. Uzman olmayan bireyler tarafından yapılacak olan işlemler, genel olarak hatalı veya en önemli unsurlara dikkat edilmeden yapılan işlemlerdir. Bu tür durumlarda sonuç olarak; boru üzerinde oluşan hasarlar, doğal gaz patlamaları, gizleme işleminin başarısız olması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca, uzmanların yardımıyla birlikte doğal gaz vanalarının işlem esnasında kapalı olduğuna da emin olmak gerekir. Bu durumlara dikkat ederek, hizmetlerimizden faydalanarak; doğal gaz boruları için gizleme işlemi yapabilirsiniz.

Doğalgaz Borusu
Doğalgaz Borusu

Doğalgaz Borusu Gizleme Alanında Verdiğimiz Hizmetler

İlk olarak, bu alanda çeşitli hizmetler sağlıyor olmamızla birlikte; en önemli hizmetimiz, doğal gaz alanında kendisini yetiştiren ve eğitim alan usta bulundurma hizmetimizdir. Bu sayede, doğal gaz borusu üzerinde oluşan sorunları kolay bir şekilde önleme ve müşterilerimiz tarafından ortaya çıkan beklentilere tam olarak yanıt verebilme gücüne sahip oluyoruz. Bu duruma ek olarak, alınan hizmetin daha uygun bir fiyat aralığıyla halka ulaşmasına yardımcı oluyoruz. Hizmet alacak olan bireyler, kaliteli hizmeti en az masraf karşılığında almış oluyor.

Ayrıca, doğal gaz borusu üzerinde yapılan gizleme işlemleri; yalnızca bir yönteme, bir tür malzemeye dayanmayan bir uygulamadır. Bireylerin tercih edebilecek olduğu malzemeler, gizleme işlemi sonrası kullanılacak olan boya renkleri, gizleme işleminin ne kadar süreli olması gerektiği konuları, müşterilerimizin talep durumuna bağlıdır. Bazı durumlarda kısa süreli gizleme hizmeti verirken, bazı durumlarda yıllarca dayanıklı olan doğal gaz borusu üzeri gizleme hizmeti sağlıyoruz. Bireylerin, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olması ve buna göre uygulama yapması gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretli.