Doğalgaz TesisatlarıDoğalgaz Kaçağı Belirtileri

13 Eylül 2020 Engin AVCI0
https://www.entesmuhendislik.com/wp-content/uploads/2020/09/dogalgaz-kacagi-belirtileri.jpg

Genellikle kış aylarında doğalgaz hemen hemen her evde yıkılan bir şeydir. Ancak doğalgaz kullanımı yaparken de dikkatli olmak gerekir. Özellikle kış aylarında doğal gaz yaparken dikkatli olmazsanız ciddi anlamda sorunlara açmaktadır. Meydana gelen doğalgaz kaçağı belirtileri hakkında bilgi alarak bakım yaptırmalısınız.

Doğalgaz kaçakları için nasıl önlem alınması gerektiği oldukça önemlidir. Ancak kullanım sırasında su kaçaklarını tespit etmek zor olabilir. Doğalgaz kaçağı meydana geldiği zaman hafife almamak gerekir. Bunun için genellikle tavsiye edilen gaz alarm cihazını kullanmak gerekir.

Gaz kaçakları meydana geldiği zaman bu gibi cihazlar algılayarak uyarı verme yetkisi bulunur. Doğalgaz kaçağının oluşumunu engellemek için mutlaka cihaz kullanımı yapılmalıdır. Doğal gaz kaçağı genellikle herkesin başına gelen bir durum değildir. Ancak gerekli önlemler alınırsa bunun önüne geçilebilir. Bu nedenle herhangi bir koku fark ettiğiniz zaman bile mutlaka gerekli birimlere bilgi verilmelidir.

Doğalgaz Kaçağı Nasıl Oluşur?

Doğalgaz kaçağı genellikle bakımı yapılmayan kombilerde meydana gelir. Ancak doğal gaz kaçağını herkes yaşamaz. Çünkü çoğu insan gerekli önlemleri aldığı için bu konuda bir sorunda yaşanmamış olur.

  • Bacalı cihaz kullanıyorsanız eğer bacanın tıkanması
  • Dışarıdan gelen temiz havanın engellenmesi
  • Herhangi bir toz bulunması
  • Borularda herhangi bir sebepten dolayı çatlama, kırılma meydana gelmesi sonucunda doğalgaz kaçağı oluşur.

Bu nedenle herhangi bir nedenden dolayı doğalgaz kaçağı oluşursa mutlaka yetkililere bu konuda bilgi verilmelidir. Firmamız doğalgaz kaçağı bulma ve sorun çözme konusunda oldukça iyi bir şekilde hizmet vermeye devam eder.

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri
Doğalgaz Kaçağı Belirtileri

Doğalgaz İhbarının Verilmesi

Ev veya iş yerlerinde doğalgaz kaçağı olduğu zaman ihbar verirken doğru bir şekilde verilmelidir. Kaçak yoğunluğunun neresi olduğu ve kaçağın meydana geldiği adres mutlaka açık bir şekilde belirtilmelidir. Yanlış bilgilerin verilmesi sonrasında müdahale etmekte zorlaşabilir bu nedenle doğru bilgileri vermek oldukça önemlidir.

Doğalgaz kaçak ihbarı vereceğiniz zaman özellikle adresi dikkatli bir şekilde vermek gerekir. Açık bir şekilde adresi verdiğiniz zaman daha doğru ve eksik olmayan bir bilgi vermiş olursunuz. Bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi sonrasında kısa sürede ekipler gelerek doğal gaz kaçağı hakkında müdahale de bulunmuş olur.

Bu nedenle firma seçimi ve doğalgaz ihbarının doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu konuda dikkatli bir şekilde davranarak gerekli olan ihbarı yapabilirsiniz.

Binada Gaz Kokusunun Olması

Genellikle binalarda gaz kokusu oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak ciddi anlamda sorunlara yol açmaması için bazı önlemleri almak gerekir. İlk olarak apartmanın havalandırılmasını sağlamak kapı ve tüm pencereleri açmak gerekir. Binada bulunan tüm doğal gaz vanalarının kapatılmasına dikkat etmek gerekir. Herhangi bir kaçak olması durumunda bu vanalarının açık olmaması oldukça önemlidir.

Eğer binada herhangi bir çalışan elektronik cihaz var ise mutlak kapatılmalıdır. Kaçak ihbarı yaparken kullanacağınız telefon mutlaka binadan uzak olmalıdır. Çünkü elektronik cihazların çalışması durumunda da ciddi anlamda sorun yaşanabilir. Bu nedenle gaz kokusu meydana geldiği zaman dikkatli davranarak herhangi bir soruna yol açmamak önemlidir.

Doğalgaz Kaçağı Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Ev veya işyerlerinde doğal gaz kaçağı meydana geldiği zaman telefon kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü ortamda telefon kullanımı olduğu zaman kıvılcım oluşmaya neden olabilir. Cam ve kapıları açarak ortamın havalanmasını sağlamak gerekir. Doğal gaz yardımı alabileceğiniz firmaları arayarak bu konuda oldukça hızlı bir çözüm üretmek önemlidir.

Aynı zamanda bu işlemleri yaptıktan sonra tüm doğal gaz vanalarını kapatarak ortamda elektronik cihaz kullanmayı da engellemek gerekir. Doğal gaz kaçağı aynı zamanda binalarda da meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda binada oturan kişilere durumu anlatmak ve bilgi vermek gerekir. Yine elektronik cihazları kullanmadan daha sakin bir ortam sağlamak gerekir. Genellikle doğalgaz kaçağı belirtileri önceden kendini göstermiş olur.

Herhangi bir belirti olması durumunda firmamızla irtibata geçmeniz mümkün. Özellikle uzman ekibimizle birlikte sizlere destek verdiğimiz için kısa sürede sorunlarınızda çözülmüş olur. Bu nedenle kaçak meydana geldiği sırada çok geç kalmadan firmamızla irtibata geçmek oldukça önemlidir.

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri
Doğalgaz Kaçağı Belirtileri

Gaz Kaçağından Korunma Yöntemleri

Doğal gaz kaçağı meydana geldiği zaman çeşitli yöntemler hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Ancak doğal gaz kaçağı meydana gelmeden önce mutlaka gerekli önlemlerin de alınması gerekir. Özellikle her yıl yetkili servisleri gerekli olan bakımını yapılması çok önemlidir.

Anlaşmış olduğumuz firmalardan bu konuda yardım alabilirsiniz. Baca temizlemesi de mutlaka her yıl yapılması gereken önlemler arasında yer alır. Kullanılan cihaz bacasına mutlaka aspiratör bacası da bağlatılması gerekir. Baca şapkaları da doğal gaz kaçağının önüne geçmektedir. Cihaz kullanmaya başladığını zaman cihazın bulunduğu yerin kapısında mutlaka kapalı tutulmalıdır.

Gerekli önlemleri aldığınız zaman herhangi bir sorunla karşılaşmamış olursunuz. Ancak bu gibi önlemleri almadığınız zaman da ciddi anlamda sorunlar da baş göstermeye başlar. Bu nedenle bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka önlemleri atlamadan dikkatli bir şekilde davranmak ciddi anlamda önemlidir.

Doğalgaz Kaçağında Firma Seçimi

Doğal gaz kaçağı gibi ciddi anlamda bir sorun yaşadığımız anın yetkili servis eden bu anlamda tam bir hizmet alabilirsiniz. Ancak her yetkili servis iyi bir şekilde hizmet vermez. Özellikle kombilerin üzerinde yetkili servis numaraları yer alır. Bu yetkili servisler üzerinden de hizmet alabilirsiniz.

Firmamız uzun yıllardır doğal gaz kaçağı alanında hizmetlerini sürdüren güvenilir bir firmadır. Birçok bölgeye hizmet verdiği için müşterilerle de herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu nedenle ciddi anlamda bir sorunla karşılaştığımız zaman yetkili servisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Herhangi bir doğalgaz kaçağı belirtileri olduğu zaman daha hızlı bir şekilde firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Firmamız her bölge için hizmet verdiği için birçok müşteri tarafından da tercih edilir. Bu nedenle güvenilir bir şekilde hizmet almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretli.